Wyjazd nad morze all-inclusive czy B&B?

Ceny nad polskim morzem stale idą w górę. Chcesz pojechać nad morze na weekend? A może planujesz dłuższy wyjazd nad Bałtykiem? Szukasz noclegu, ale zastanawiasz się, czy wybrać oferty all-inclusive, czy B&B? Przedstawiamy nasz krótki poradnik, który pomoże Ci podjąć decyzję.

Wyjazd all-inclusive – co to znaczy?

Urlopy all-inclusive to popularna forma wyjazdów zarówno krótko, jak i długoterminowych. Taką formę wyjazdu wybierają osoby, które marzą o odpoczynku i braku odpowiedzialności za wyżywienie swoje i bliskich. Wyjazd nad morze all-inclusive oznacza, że wszystko jest w cenie. Dzięki temu płaci się raz, a nocleg, wyżywienie oraz wszelkie udogodnienia hotelu są w cenie podczas całego wyjazdu. Dzięki temu, goście hotelu mogą się czuć swobodnie i bezpłatnie korzystać ze wszelkich udogodnień.

Dodatkowo wiele hoteli, nawet 3-gwiazdkowych, oferuje różne atrakcje, takie jak możliwość odwiedzenia centrum odnowy biologicznej, basenu, sauny, a nawet grając w tenisa ziemnego. Sposobem na aktywny wypoczynek będzie wypożyczenie rowerów lub kijków do Nordic Walking i podziwianie uroków okolicy. Nadmorskie kurorty są niezwykle urokliwe, a różne możliwości spędzania czasu w hotelu i poza ośrodkiem umożliwiają wybór najlepiej dopasowanej opcji.

kurort nadmorski

Morze a all-inclusive

Rodzaje all-inclusive mogą być różne w zależności od rodzaju oferty. Najpopularniejsze all-inclusive to nocleg i trzy posiłki dziennie, czyli śniadanie, obiad i kolacja. Często są to też przekąski pomiędzy głównymi posiłkami oraz napoje. Wyznaczone godziny korzystania z restauracji i baru zapewniają porządek i harmonogram dnia dla wszystkich gości, którzy mogą się czuć bezpiecznie i wiedzą czego się spodziewać.

Wakacje all-inclusive w Polsce to atrakcyjna oferta dla rodzin z dziećmi, ale także dla par i osób podróżujących samotnie. Przypominamy, że w cenie jest nocleg, wyżywienie i atrakcje hotelu, ale także dostęp do morza, piękne widoki i czyste powietrze. Co ważne wybierając ofertę, należy zwrócić szczególną uwagę, porównując np. hotele, ponieważ w opisach mogą występować różne rozbieżności co do ofert.

Wyjazdy B&B nad polskie morze

B&B, inaczej BB, z ang. „Bed and Breakfast”, czyli łóżko i śniadanie, to forma, która zawiera w cenie nocleg i śniadanie bez obiadu i kolacji. Zakwaterowanie tego typu często oferują niewielkie hotele lub prywatne domy. Jeszcze do niedawna było to mało znana i nieatrakcyjna forma wyjazdu, jednak szybko zyskała rzesze zwolenników na całym świecie. Wyjazd B&B nad morze to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią spędzać czasu w hotelach, a raczej całe dnie przebywają poza obiektem. Wygodne łóżko i pyszne śniadanie, które zapewniają oferty B&B nad morzem, umożliwiają bezpieczne spędzenie nocy i dobry początek dnia tak, aby mieć chęci i siłę do zwiedzania okolicy.

Wyjazd B&B nad morze to także korzystna okazja na weekendowy wyjazd np. we dwoje, kiedy wyżywienie chce się zapewnić samodzielnie i spróbować przysmaków pobliskich restauracji. Nadmorskie tereny często dają możliwość aktywnego spędzania czasu poza budynkiem oraz do eksplorowania okolicy.