Turystyczna Mekka – Międzyzdroje

Ten kto raz był w Międzyzdrojach prawdopodobnie długo nie zapomni chwil tu spędzonych. Brzmi to trochę jak slogan reklamowy jakiegoś egzotycznego kraju ale trzeba powiedzieć, że na tle polskich kurortów nadmorskich miasto to prezentuje się nad wyraz okazale. Najważniejszym czynnikiem determinującym obecność tak wielu turystów jest atlpołożenie Międzyzdrojów na wyspie Wolin, nieopodal granicy z Republiką Federalną Niemiec. Taka lokalizacja zapewnia dużą liczbę odwiedzin przez zamożnych obcokrajowców zza naszej zachodniej granicy.

Samo miasto jest raczej małe a mieszka w nim tylko około 5000 mieszkańców. Nie ma w tym nic dziwnego ponieważ w sezonie ludzi tu mieszkających jest kilkukrotnie więcej. Istotna jest również obecność Wolińskiego Parku Narodowego, w którym występują liczne wydmy piaskowe o bardzo okazałych rozmiarach.

To oczywiście jedne z kilku atrakcji jakie czekają w Międzyzdrojach na turystów. Znajdziemy tu oczywiście kluby zapewniające nocną rozrywkę plażowiczom oraz szereg innych ośrodków mających za zadanie sprawić, że przyjezdni będą się tu świetnie bawić. To co najcenniejsze czyli przyroda jest na wyciągnięcie ręki dla każdego – wystarczy przejść się tylko kilkaset metrów na pobliską plaże aby zakosztować kąpieli słonecznych w pełnej krasie. Kąpiele w Bałtyku są tu oczywiście równie popularne jednak sezon      na nie jest dosyć krótki o obejmuje właściwie tylko miesiące letnie. Warto więc odwiedzić Międzyzdroje ponieważ każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *