Łeba – noclegi w popularnej destynacji nadmorskiej

Łeba określana jest jako letnia stolica Polski. Trudno się temu dziwić – urok tej niewielkiej miejscowości nieodmiennie przyciąga co roku turystów z całego kraju i nierzadko z zagranicy.

Zanim jednak wybierzesz się tam na wczasy, koniecznie sprawdź, co warto zobaczyć. Jakie rodzaje noclegów można znaleźć w Łebie i jaki będzie najlepszy?

Największe atrakcje w Łebie – co warto zobaczyć?

Muzeum Bursztynu

Muzeum Bursztynu w Łebie to liczący sobie 4 sale tematyczne kompleks. W pierwszej sali, nazwanej Bursztynowym Lasem, poznasz historię powstania bursztynu i dowiesz się, jak wyglądała przyroda 40 milionów lat temu.

W pozostałych salach zobaczysz repliki żyjących w tamtych czasach zwierząt w skali 1:1, fragmenty bursztynu z zatopionymi w nim owadami z tej niezwykłej epoki oraz zyskasz możliwość podziwiania przepięknych wyrobów wykonanych z bursztynu.

Wystawa interaktywna Łebskie Klocki

Jest to propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i… nieco starszych fanów klocków Lego. Na miejscu istnieje możliwość nie tylko podziwiania miast i sterowanych robotów, wykonanych z klocków, lecz też szansa na samodzielne skonstruowanie czegoś zupełnie nowego! Jest to idealny wybór, szczególnie w deszczowe dni, kiedy trudno znaleźć ciekawą atrakcję, zwłaszcza dla najmłodszych.

Łabędzi Staw

Jest to sympatyczne miejsce dla wszystkich miłośników natury i długich, spokojnych spacerów. Miejsce jest po rewitalizacji, w ramach której wytyczone zostały atrakcyjne ścieżki rowerowe, ławki i wiele innych miejsc umożliwiających zarówno aktywny, jak i bierny wypoczynek w komfortowych warunkach.

Co warto zobaczyć w okolicach Łeby?

Nowęcin

Położony zaledwie o 3 km od Łeby Nowęcin zachęca do odwiedzin szczególnie miłośników turystyki aktywnej. Jednym z przykładów może być szkoła windsurfingu, którego tajniki możesz zgłębiać na falach jeziora Sarbsko, pod okiem doświadczonych instruktorów.

Warta uwagi jest również miejscowa stadnina koni, oferująca naukę jazdy dla osób będących na różnym stopniu zaawansowania. Do tego warto nadmienić, że jeśli już uda Ci się opanować umiejętność jazdy konnej, masz szansę na niezwykle romantyczną przejażdżkę brzegiem morza.

Sarbsk

Z kolei położony w odległości 12 km Sarbsk zachęca do odwiedzenia Sea Parku, w ramach którego masz szansę zwiedzić park linowy, park miniatur latarni morskich, muzeum rękodzieła marynistycznego, kino 5D, czy też oceanarium prehistoryczne. Z atrakcji ucieszą się głównie najmłodsi, lecz i dorośli mają szansę dobrze się bawić.

łeba

Plaża w Łebie – jak wygodnie się na nią dostać?

  • Plaża A – położona przy Hotelu Neptun, jest najpopularniejsza ze wszystkich plaż. Strzeżona przez ratowników, stanowi wizytówkę miasta. Idealna, jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo i piękne widoki. Dostać się na nią można przez ul. Sosnową lub przez ul. Wojska Polskiego.
  • Plaża B – również strzeżona, lecz nieco mniej popularna wśród turystów. Droga do niej wiedzie przez ul. Turystyczną.
  • Plaża C – do niedawna była terenem niezagospodarowanym, lecz obecnie jednak powoli wypełnia się atrakcjami turystycznymi dla dzieci i dorosłych.
  • Plaża dla psów – jeśli wypoczywasz z czworonogiem, na pewno ucieszy Cię możliwość zabrania go ze sobą na plażę. Zanim jednak to zrobisz, postaraj się dobrze przygotować do wyprawy z pupilem, by i on był jak najbardziej zadowolony.

Łeba – najpopularniejsze obiekty noclegowe

W Łebie, tak jak w innych popularnych miejscowościach nadmorskich, dostępne są zarówno niedrogie domki, kwatery prywatne i kempingi, jak i luksusowe apartamenty. Co najlepiej wybrać? Wiele zależy od Twoich preferencji i oczywiście budżetu.

Jeśli stawiasz na aktywne zwiedzanie i przez większość czasu będziesz poza miejscem noclegu w Łebie – najprawdopodobniej niedrogi domek będzie wystarczający. Jeśli jednak stawiasz na odpoczynek w komfortowych warunkach, rozważ apartament. Nie wiesz jeszcze, gdzie szukać najlepszych miejsc? Wypróbuj wyszukiwarkę fajnewczasy.pl!